Slide thumbnail

Last minute! 31.08 - 07.09 oraz 07.09 - 14.09

Pokój 2 osobowy i apartament 4 osobowy!

Rezerwacje tel. +48 33 863 73 83

Slide thumbnail

Rezerwacja pokoju online!

Sprawdź termin, wybierz swój pokój i zarezerwuj pobyt!

Slide thumbnail

Święta Wielkanocne w Górach!

Spędź Wielkanoc w sercu Beskidów

Slide thumbnail

Nadszedł czas na relaks!

Relaksujące kąpiele w łaźni tureckiej i saunie suchej

Slide thumbnail

Cisza, spokój, relaks, przyroda...

To wszystko czeka na Ciebie w Milówce. Zapraszamy!

Slide thumbnail

Posiadasz bon zniżkowy? Zarejestruj go!

Bądź informowany na bieżąco o wszystkich ofertach specjalnych!

Muzea – kultura regionu

Historia Beskidu Żywieckiego, a także całego województwa śląskiego jest niezwykle ciekawa. Między innymi dlatego, powstaje na tym terenie wiele interesujących muzeów, które warto zwiedzić. Nie ważne, czy wyjechaliśmy na wakacje sami, czy też odpoczywamy rodzinnie – tutaj muzea przestają się kojarzyć z nudą!

Muzeum Browaru w Żywcu

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, w jaki sposób oraz z jakich składników powstaje piwo, jeżeli chcielibyście przenieść się w odległy juz XIX wiek, jeżeli w końcu nie przegapilibyście degustacji tego trunku – koniecznie powinniście zdecydować się na odwiedzenie Muzeum Browaru. Wizyta rozpoczyna się w sali Trzech Żywiołów, następnie zobaczyć można jak wyglądał stary Żywiec, a wszystko to wzbogacone zostało multimedialnymi pokazami. Także końcówka zwiedzania jest zaskakująca, nie tylko ze względu na degustacje, ale także na sposób, w jaki zostało zaprojektowane wyjście – jest to bowiem labirynt, a każdy ze zwiedzających musi odnaleźć drogę na zewnątrz. Polecamy tę atrakcję zwłaszcza rodzinom z dziećmi, które zamiast piwem, poczęstowane zostaną pysznym i zdrowym sokiem!

Park Miniatur w Inwałdzie

Jeżeli w jednym miejscu, chcą zobaczyć Państwo najsłynniejsze budowle architektoniczne z całego świata, warto odwiedzić Iławski Park Miniatur. Budowle choć w pomniejszeniu, to jednak wykonane zostały z wielka dokładnością – Wieża Eiffla, Krzywa wieża w Pizzie, Wielki Mur Chiński, krakowskie Sukiennice czy Koloseum to tylko niektóre z propozycji. Z cała pewnością jest to bardzo dobre miejsce na wycieczkę z dzieckiem, któremu można pokazać budowle z wielu krajów świata i ich piękno.

Elektrownia szczytowo – pompowa

W Międzywodziu Bialskim, oddalonym od Milówki zaledwie o nieco ponad 30 km, znajduje się niezwykle ciekawe miejsce – Elektrownia Porąbka Żar, mówiąc inaczej wysokospadowa elektrownia podziemna, jedyna taka w Polsce, która udostępniana jest dla turystów przez cały rok. Bardzo atrakcyjny program zwiedzania, a także piekne otoczenie z pewnością sprawią, ze wycieczka w to miejsce będzie niezapomnianym przeżyciem oraz okazja do zrobienia naprawdę ładnych i ciekawych fotografii.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej

Jeżeli zdecydujemy się spędzić urlop w Beskidzie Śląskim, warto poświęcić jeden dzień na nico dalszą wyprawę. Kalwaria Zebrzydowska oddalona jest od Milówki o 80 km, jest to zatem ok. godzina jazdy samochodem. Kalwaria jest pięknym sanktuarium pasyjno-maryjnym, które odwiedzane jest przez rzesze turystów i wyznawców, bez względu na porę roku. Dla katolików w Polsce jest to jedno z najważniejszych miejsc kultu, toteż będąc tak niedaleko, naprawdę warto to zobaczyć. Oglądanie sanktuarium, przejście dróżkami kalwaryjskimi i podziwianie kaplic mogą stać się wielkim doznaniem estetycznym i duchowym.

Dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

W drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej, albo też podczas powrotu do Milówki, warto zobaczyć również Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, który został zamieniony w piękne, zmodernizowane muzeum. Od kwietnia tego, muzeum wzbogaciło się o wiele multimediów opowiadających o młodości i życiu naszego Świętego Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do zobaczenia tego miejsca.

... w sercu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego